Ok. 60 uczestników, odpornych na iście afrykańskie upały stawiło się na starcie pola w Pasłęku. Organizatorzy zaopatrzeni w odpowiednią ilość wody uspokajali startujących o jej dodatkowej dystrybucji na polu i szczególnych zasadach. Całość pomimo trudnych warunków przebiegła sprawnie bez żadnych opóźnień.
Mistrzowską klasę pokazali zwycięzcy poszczególnych kategorii osiągając dość dobre wyniki. I tak w grupie hcp 0-10 tryumfował Wiesław Smalarz 71, drugi był Dariusz Studziński 74 a trzeci Goetz Piotr 81.
W 11-15 Najlepszym graczem był Marek Smolarz 78 , drugie miejsce wywalczył Marek Pisarski 80 a trzecie Tomasz Litwiniuk 80.
16-20 Pierwsze miejsce zdobył David Craig 73, drugie Mariusz Wojtas 76 , a trzecie Turostowski Cezary 80
21-25 Pierwszy był Czesław Żukowski 74, drugi Wojciech Szpila 74 , a trzecie miejsce zdobyła jedyna w tych zawodach na podium kobieta Sandra Goetz – Grabowska 75
W grupie 26-36 kolejny raz na podium w eliminacjach, poprzednio w Binowie drugi, tym razem pierwsze miejsce zdobył Roman Rogoziński 75, drugie miejsce wywalczył Piotr Klimko 78 a trzeci był Janusz Szponder 78.
Powoli cykl zbliża się ku końcowi , pozostały jeszcze dwie eliminacyjne rozgrywki . Najbliższa już 4 sierpnia odbędzie się na polu w Naterkach. Kolejny turniej, ostatniej szansy zaś 15 sierpnia, na polu Amber Baltic. Jak zwykle emocjonujący finał całego cyklu rozegrany zostanie na polu w Binowie w dniach 29 sierpnia — 01 września, gdzie uczestnicy walczyć będą o prawo reprezentowania naszego kraju w turniejach World Golfers Championship (WGC) w RPA i w światowym finale turnieju Diners Club International Pro – Am Classic, który odbędzie się na Mauritiusie.