Po piątkowych rzęsistych opadach deszczu i dosyć dużych przetasowaniach w klasyfikacjach World Golfers Poland Championship, o wszystkim zadecydowała sobotnia, finałowa runda. Rywalizowano w sześciu kategoriach handicapowych i na uczestników czekało sześć miejsc w drużynie reprezentującej Polskę na turnieju World Golfers Championschip w Tajlandii.

W grupie handicapowej 0-5 od początku na prowadzeniu był Piotr Robełek (First Warsaw Golf & Country Club) i uzyskaną po pierwszej rundzie przewagę utrzymał do końca turnieju. Drugie miejsce zajął Jakub Żelazny (Binowo Park Golf Club), a na trzecim uplasował się Ernest Młynarski (Kraków Valley Golf & CC).

W grupie hcp 6-10 niespodziewanie zwyciężył Rafał Majchrzak (First Warsaw Golf & Country Club), który bardzo dobrą ostatnią rundą wyprzedził o jedno uderzenie Bogusława Bila (Modry Las Golf Club) i o dwa uderzenia Krzysztofa Gradeckiego (Golfowego Klubu Toya). Rafał Majchrzak zawdzięcza wygraną nie tylko swojej dobrej grze, ale również wpadkom najgroźniejszych rywali. Bogusław Bil od 12 dołka trzeciej rundy stracił pewność siebie co automatycznie przerodziło się w uzyskiwanie gorszych rezultatów na kolejnych dołkach. Natomiast Michał Poniż (First Warsaw Golf & Country Club) na ostatnim 18 dołku zagrał 9 uderzeń i tym samym, nie tylko nie wygrał turnieju, ale również wypadł z podium na czwarte miejsce.

W najliczniejszej grupie hcp 11 — 15 od samego początku rywalizowało trzech graczy z Binowa. Sylwester Chrzanowski, Stefan Smoliński i Rafał Zmysłowski. Dopiero trzecia runda rozstrzygnęła, ze do Tajlandii pojedzie Sylwester Chrzanowski. Drugi był Stefan Smoliński (Binowo Park), a trzeci Dominik Rzeszetko (Warsaw Golf Promotion).

W grupie 16-20 po raz drugi w swojej karierze wygrał World Golfers Poland Championship Łukasz Ostaszewski ( Mazury Golf & Country Club). Wyprzedził o jedno uderzenie Krzysztofa Wojtkuna (Binowo Park Golf Club) i o trzy uderzenia Bogdana Maciończyka (Rybnicki Klub Golfowy).

W grupie 21-25 Zwyciężył Marek Tymiński (Play Golf Club), przed Michałem Boguckim ( Warsaw Golf Promotion) i Andrzejem Czyżakiem (Play Golf Club).

W grupie 26-36 dwóch zawodników Włodzimierz Bryła (Binowo Park Golf Club) i Bogdan Janas (Royal Kraków Golf & Country Club) po trzech rundach uzyskało identyczny wynik 217 uderzeń. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka w systemie „sudden death” (nagła śmierć). Na pierwszym dołku lepiej zagrał Bogdan Janas i to on zajął pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Czesław Żukowski ( Sand Valley Golf & Country Club).