Seria turniejów organizowana jest przez Komisję Golfa Kobiecego wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. W tegorocznym cyklu nagrodą główną dla zwyciężczyni klasyfikacji generalnej jest udział w Polonijnych Mistrzostwach Świata Polonia Open, na Florydzie. Poi co dziś na polu golfowym Binowo Park zakończył się pierwszy Jaguar III Ladies Golf Tour 2011. Panie naprawdę dzielnie stawiały czoło trudnym warunkom pogodowym. Śniegu wprawdzie nie było, ale wiał zimny i porwisty wiatr, a temperatura nie przekraczała 10 stopni. W zawodach wzięło udział 22 kobiet. W kategorii brutto zwyciężyła Dorota Jankowska uzyskując 167 uderzeń. Drugie miejsce zajęła Brygida Morańska z wynikiem 176 uderzeń. Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Jacyna-Wit, 184 uderzeniami.. W kategorii netto zwyciężyły: Elżbieta Górska, Magdalena Paczóska-Ziemak oraz Anna Borowiecka. W turnieju dla początkujących na 9-dołkowym polu golfowym wygrała Sari Valtanen